Характер. Тисячі поколінь предків підгалянської вівчарки безперервно мігрували гірськими пасовищами, допомагаючи людині оберігати отари овець від нападів хижаків та крадіжок. Очевидно, цю роботу були здатні виконувати лише собаки з яскравим охоронним інстинктом та вираженими завдатками до самостійного прийняття рішень. У сучасного підгалянця ці якості закарбовані на генетичному рівні. Він – захисник-інтелектуал. Спокійний, врівноважений, з міцною та стійкою нервовою системою, разом з тим пильний та рішучий. Агресія до підзахисних членів родини виключена – такі особини просто не допускалися до розведення. Попри незалежну вдачу, послух та відданість господарю є базовою потребою підгалянської вівчарки. Через таке незвичне поєднання рис підгалянець часто використовується не лише за прямим призначенням – як пастух-охоронець, але й є відмінною сімейною собакою. (подгалянская овчарка, tatra shepherd dog)

Екстер’єр. Підгалянська вівчарка має показну, поважну зовнішність. Будова міцна та мускулиста, випромінює силу та рухливість. Тіло витягнуте, спина пряма та широка, грудна клітка висока, живіт помірно підтягнутий. Кобелі досягають 65-70 сантиметрів зросту (у холці), суки – 60-65 сантиметрів, але кобелі трохи коротші за сук. Вага зазвичай коливається у межах 40-60 кілограмів, проте підгалянець дуже спритний. На голові, морді та кінцівках шерсть коротка, густа; на шиї та тулубі шерсть довга, густа, з густим підшерстком, приємна на дотик, пряма чи трохи хвиляста; на шиї сольна грива, на хвості шерсть утворює густий султан. Окрас цілковито білий, шерсть має здатність до самоочищення. (подгалянская овчарка, tatra shepherd dog)

Робочі якості вроджені та чітко виражені. Більш того, курси підготовки за охоронними спеціалізаціями не рекомендовані для підгалянських вівчарок. Цуценя уже з двомісячного віку інтуїтивно визначає склад та територію “сім’ї” та починає її охороняти. До чужинців підгалянець ставиться з недовірою, проте пряму агресію виявляє лише у крайніх випадках. За бажанням власника собака може пройти загальний курс навчання та програму соціалізації “Собака в місті”. Загалом підгалянська вівчарка легко та швидко навчається.

Утримання. Найкращим для підгалянця є вільне проживання на прибудинковій території. Утримання в квартирі можливе за умови регулярного та обов’язково тривалого вигулу. Підгалянська вівчарка вирізняється міцним здоров’ям, потребує мінімум ветеринарного догляду та майже не хворіє. Тривалість життя у середньому складає 12 років. (подгалянская овчарка, tatra shepherd dog)

Стандарт породи. Tatra shepherd dog. FCI-Standard №252 / 14.07.1997