Перезавантаження

розміщено в: Без категорії | 3

Це, напевно, урочиста мить – перший пост з нової платформи. Воля Ваша починає мовлення з власного хостингу. Для постійних читачів гречно поясню піврічну дірку у нашому ефірі. Раніше наш сайт базувався і був розроблений на платформі Nethouse. Хлопаки декларували безкоштовність, підтримку нашого домену, та й сам конструктор насправді був нічогенький. Тож після зважування варіантів я зупинився на їх пропозиції. Витратив немало часу для створення та обсмоктування сайту, врешті запустив і … невдовзі отримав лист щастя від нашого гостинного провайдера. Листом мене чемно повідомляли про те, що відтепер майже увесь той їхній кайф буде платним. Аби зрозуміти мої відчуття в той момент, уявіть, що ви орендували квартиру – голі стіни на умовах, що вкладетесь в ремонт і “живіть скільки влізе”. От ви щойно переклали паркет, облаштували санвузел, побілка-лямпочки-полички, сіли на табуретку, видихнули полегшено – аж тут дзвінок, господарі у двері і “ви знаєте, ми тут подумали … пасувало б ще доплатити”. Западло і підстава. Вислухавши всю ту хрєнь, виплюнувши весь негатив смачними матюками, ви далі сідаєте на табуретку і починає напружено думати. А у той час, щоб ніщо вас від думання не відволікало, ваші гостинні господарі міняють замок на дверях – відрізають домен, вимикають електроенергію – відключають усі фотогалереї, та перекривають воду – забирають статистику і додають рекламу. Блєск і васторг. Чьорт. Трохи охолонувши я вже навіть був готовий погодитись на таку заманливу пропозицію і віддати трохи грошей, але не всьо так просто, мене чекав новий сюрприз. Виявилось, платформа nethouse.ua насправді зовсім не ua, навіть не eu чи us, а повністю-преповністю ru і хлопці хочуть 299 рублів, власне рублів щомісяця  на рахунок у російському банку. І тут мені одразу і район якось перестав подобатись, і квартирка якоюсь тіснуватою стала, сусіди шумні – ні, думаю, час звалювати.

Цього разу вирішив усе зробити правильно. Власний сайт на власному хостингу під власним доменом. Сказано – зроблено. З хостингом і доменом усе досить нескладно, а от з сайтом були варіанти. Простий і складний. Простий – заплатити грошей хлопцям, щоб швиденько щось накрапали. Складний – накрапати щось самостійно. Звісно ж, я не вибирав простої стежки, попер через терен до зірок. Справа не в грошах, нє-нє, просто бажаю розуміти, як воно все працює і не клянчити в групі підтримки щоразу як мені десь треба поставити кому. Самостійне створення сайту потягнуло півроку роботи, у середньому до двох годин щодня. Тобто весь час, який раніше витрачав на блогування. Переважно займався навчанням, для малювання вибрав WordPress, потрібно було розбиратися що до чого з нуля і під нулем я маю на увазі себе. Можете навіть уявити собі початок цієї роботи – людина, яка сидить перед компом, руки на клавіатурі і …. тотальний ступор. Якби переді мною лежало якесь рівняння з квантової фізики, то реакція моя була б аналогічна. З чого, в принципі, можна зробити висновок, що не така вона вже складна та квантова фізика. Довелося у черговий раз переконати себе коханого, що не святі горщики ліплять і, як бачите, все працює. Можливо не ідеально, але тримається купи і це зробив я. Ура. P.S. Буду шалено вдячний кожному, хто повідомить мене про виявлені глюки. Заздалегідь ґранд мерсі.

Наш сайт на старій платформі невдовзі буде переведений в режим stand-by. Спочатку планував просто перенести усі нотатки звідти сюди, почав перечитувати і зрозумів, що багато своїх думок я уже переріс і це дуже добре – зміни продовжуються. Буду переглядати, редагувати і публікувати remakes, це навіть цікаво – опонувати самому собі. Вся моя писанина є такою собі хронологією проекту Воля Ваша, це загалом про генеральне прибирання у власному житті, тому ревізія не зашкодить, навпаки. Шкода лише, що усі ваші коментарі будуть втрачені.

3 відповідей

  1. Привіт.
    З поверненням і з новосіллям!
    Радий що у тебе все впорядку, а то вже хвилюватись почав.

  2. Юра, на сторінці: http://voliavasha.info/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0/%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%BE%D0%BA/%D0%BC%D0%B0%D1%94%D1%82%D0%BE%D0%BA-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8F-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%81-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2-2016/
    В кінці тексту стоїть неробоче посилання. Судячи з усього воно веде на стару версію сайту.

Залишити відповідь