Верховинщина розташована у найвищій частині Прикарпаття, в самому центрі Великої Карпатської дуги. Відстань до найближчих міст Івано-Франківськ та Чернівці є приблизно однаковою, у межах 150 кілометрів, до Києва найкоротшим шляхом — 650 кілометрів. Тут немає власної залізниці та авіасполучення, потрапити сюди можна лише автомобільним транспортом через один з двох високогірних перевалів – Кривопільський чи Буковецький.

Екологічно це один з найчистіших районів у країні. Віддалений від промислових регіонів, власна промисловість практично відсутня, представлена переважно деревообробною галуззю. Район локований у басейнах річок Чорний та Білий Черемош, понад 70% території вкрито лісом, ще більш ніж 25% займають полонини-пасовища та сінокоси.

Холодний зимовий період триває майже шість місяців. Вітри, переважно північних напрямків, спрямовують потоки холодного повітря долинами, зберігаючи прохолодний клімат з листопада до травня. У високих горах зимою швидкість вітру може сягати 45 метрів на секунду. Сніг складає більше чверті усіх річних опадів.

Мабуть через усе вищесказане Верховинський район є найменш населеним у Прикарпатті, лише 25 людей на 1 квадратний кілометр, втричі менше за середньоукраїнський показник. Ця місцевість, майже не зачеплена урбанізацією, змогла зберегла свою дику красу.

 

 

Географічна довідка: Великий Ходак заснований у 1796 році, розташований біля підніжжя гори Костриця (1586м), з якої відкривається панорама на 360 градусів, у тому числі на весь Чорногірський хребет, від Петроса до Піп Івана. Щільність заселення – 7,2 особи на один квадратний кілометр. Тут оселилася Воля Ваша.