Характер. Тисячі поколінь предків підгалянської вівчарки безперервно мігрували гірськими пасовищами, допомагаючи людині оберігати отари овець від нападів хижаків та крадіжок. Очевидно, цю роботу були здатні виконувати лише собаки з яскравим охоронним інстинктом та вираженими завдатками до самостійного прийняття рішень. У сучасного підгалянця ці якості закарбовані на генетичному рівні. Він – захисник-інтелектуал. Спокійний, врівноважений, з міцною та стійкою нервовою системою, разом з тим пильний та рішучий. Агресія до підзахисних членів родини виключена – такі особини просто не допускалися до розведення. Попри незалежну вдачу, послух та відданість господарю є базовою потребою підгалянської вівчарки. Через таке незвичне поєднання рис підгалянець часто використовується не лише за прямим призначенням – як пастух-охоронець, але й є відмінною сімейною собакою. (подгалянская овчарка, tatra shepherd dog)

Екстер’єр. Підгалянська вівчарка має показну, поважну зовнішність. Будова міцна та мускулиста, випромінює силу та рухливість. Тіло витягнуте, спина пряма та широка, грудна клітка висока, живіт помірно підтягнутий. Кобелі досягають 65-70 сантиметрів зросту (у холці), суки – 60-65 сантиметрів, але кобелі трохи коротші за сук. Вага зазвичай коливається у межах 40-60 кілограмів, проте підгалянець дуже спритний. На голові, морді та кінцівках шерсть коротка, густа; на шиї та тулубі шерсть довга, густа, з густим підшерстком, приємна на дотик, пряма чи трохи хвиляста; на шиї сольна грива, на хвості шерсть утворює густий султан. Окрас цілковито білий, шерсть має здатність до самоочищення. (подгалянская овчарка, tatra shepherd dog)

Робочі якості вроджені та чітко виражені. Більш того, курси підготовки за охоронними спеціалізаціями не рекомендовані для підгалянських вівчарок. Цуценя уже з двомісячного віку інтуїтивно визначає склад та територію “сім’ї” та починає її охороняти. До чужинців підгалянець ставиться з недовірою, проте пряму агресію виявляє лише у крайніх випадках. За бажанням власника собака може пройти загальний курс навчання та програму соціалізації “Собака в місті”. Загалом підгалянська вівчарка легко та швидко навчається.

Утримання. Найкращим для підгалянця є вільне проживання на прибудинковій території. Утримання в квартирі можливе за умови регулярного та обов’язково тривалого вигулу. Підгалянська вівчарка вирізняється міцним здоров’ям, потребує мінімум ветеринарного догляду та майже не хворіє. Тривалість життя у середньому складає 12 років. (подгалянская овчарка, tatra shepherd dog)G

Стандарт породи. Tatra shepherd dog. FCI-Standard №252 / 14.07.1997

Про нас. Наш розплідник базується у гірській місцевості – звичному середовищі для польських підгалянських вівчарок та дотримується принципів природного проживання собак – вільне утримання у відкритих вольєрах, натуральне збалансоване харчування та регулярний вигул. Ми переконані, що власне такий підхід якнайкраще забезпечує гармонійний психофізичний розвиток наших вихованців.

Серед наших плідників – титуловані представники кращих європейських ліній. Щорічно ми підтверджуємо кваліфікацію наших собак, отримуючи найвищі експертні оцінки під час племінних оглядів. Відповідність стандартам породи та походження наших цуценят засвідчують свідоцтва та родоводи Кінологічної Спілки України (КСУ), членом якої ми є. Племінний розплідник VOLIA VASHA  офіційно зареєстрований Міжнародною Кінологічною Федерацією (FCI) за номером 487/13.

Наша мета. Наші племінні собаки регулярно беруть участь у виставкових заходах місцевого та міжнародного рівнів, неодноразово визнавалися кращими у породі (BOB), номінувалися престижними званнями (CAC, CACIB) та отримували титули Чемпіонів. Разом з тим ми не вважаємо виставкову кар’єру своїм основним завданням,  основну увагу та ресурси ми скеровуємо на розкриття природних здібностей цієї чудової породи. Зусилля нашого розплідника націлені на відбір яскравих генетично здорових собак та подальше залучення їх у племінну діяльність. Нашою метою є збереження та покращення породних якостей підгалянських вівчарок.

Наші переконання. Положеннями кінологічної спілки, обов’язковими до виконання кожним розплідником, заборонено промислове утримання та розведення собак. Особливий акцент робиться саме на дбайливе та етичне ставлення до наших чотирилапих друзів. Розведення собак далеко не обмежується лише вирощуванням цуценят, але й передбачає щоденне піклування собакою впродовж усього її життя. Це заняття для тих, хто дійсно любить цих тварин, розуміє їх і отримує справжнє задоволення від спілкування з ними.

Планування виводків та ретельний контроль у розведенні дозволяє нам проводити резервування цуценят впродовж усього року. Ми щиро зацікавлені у популяризації цієї цікавої породи, а тому охоче консультуємо потенційних та дійсних господарів. Наші ціни дійсно демократичні, проте ми прискіпливо ставимося до вибору майбутньої домівки для наших вихованців. Підгалянець народжений стати улюбленцем сім’ї та відданим другом.